Неділя, 16.12.2018, 09:40Вітаю Вас Гість
«  Травень 2018  »

Українські вишиванки – наче райдуги світанки...

Висить рушник у хаті на кілочку,                                                                              Калина червоніє на столі,

А біля неї – жовті колосочки,

Мов пустотливі братики малі,

Це все – моя земля, моя Вкраїна,

Це рук моєї матері тепло,

І цей рушник, яким і дочку й сина

Благословляє мати на добро.

Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.

Тому недаремно українці відзначають День вишиванки — всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня. Це свято з'явилося зовсім нещодавно, коли декілька десятків українських студентів одягли вишиванки і вийшли на вулиці своїх міст.

Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен українець одягає вишиванку і приходить в ній на роботу, в університет, школу чи садочок.

У наші дні вишиванка - символ, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються, і місця, де проживають.

17 травня учні та вчителі Софіївського НВК із задоволенням долучилися до свята. Школа замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки. Класні керівники провели бесіди з учнями з даної тематики, лідер учнівського самоврядування Возняк Ілона провела для учнів флешмоб.

Проведення такого свята продемонструвало, що вихованці школи разом зі своїми батьками відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу.

Переглядів: 109 | Додав: soph_nvk | Рейтинг: 0.0/0